15 49.0138 8.38624 arrow 0 arrow 0 4000 1 0 horizontal http://www.fryzjer.edu.pl 300 0 1
8 Views

Jak wyprostować włosy na dłużej?

To które włosy są ładniejsze, kręcone czy proste, to kwestia gustu. Jedno jest jednak pewne: do Twojej dyspozycji jest wiele metod przy pomocy których uda Ci się wyprostować skręcające się włosy.

Prostowanie na szczotce

Ten sposób należy do najprostszych i wymagających najmniej przygotowań. Najpierw lekko osuszasz swoje kręcone włosy ręcznikiem, a później nawijasz na szczotkę i suszysz w trakcie wyciągania pasm. Przy krótkich włosach lepiej wybrać okrągłą szczotkę. W przypadku długich włosów, lepiej sprawdzi się płaska. Musisz jednak pamiętać, że ten sposób przyniesie Ci efekt trwający nie dłużej niż jeden dzień, a jeśli Twoje włosy mocno się kręcą, nawet krócej.

Prostowanie włosów

Prostownica

Udoskonaleniem powyższej metody jest prostownica. Do rozgrzanej prostownicy wkładasz pasma włosów pokryte kosmetykiem termoochronnym i powoli przesuwasz. Prostując w ten sposób swoje włosy uda Ci się uzyskać efekt trwający nawet 2 dni. Należy przy tym jednak pamiętać, że włosy nie lubią wysokiej temperatury. Zbyt częste używanie tego urządzenia, może zniszczyć włosy. Z kolei zbyt długie przytrzymanie włosów w rozgrzanej prostownicy, może doprowadzić do ich natychmiastowego uszkodzenia i oderwania w miejscu ich przypalenia. W sieci można znaleźć filmiki pokazujące jakie skutki niesie za sobą niewłaściwe korzystanie z tego urządzenia.

Prostowanie na naprawdę długo

Wyżej opisane metody prostowania są wygodne i bardzo powszechne, ale mają jedną podstawową wadę: nie działają długoterminowo. Zabiegi trzeba powtarzać codziennie lub co drugi dzień co może być nie tylko czasochłonne ale również męczące. Jeśli chcesz uniknąć tego to możesz postawić na novum, czyli prostowanie brazylijskie.

Prostowanie brazylijskie zwane też keratynowym polega na uzupełnianiu ubytków keratyny w strukturze włosów za pomocą specjalnego wprasowywania tej substancji do ich łodyg. Zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Wprasowany ceramicznym żelazkiem preparat keratynowy jest pozostawiany na włosach na 30 minut. Następnie włosy delikatnie osusza się. Nie należy ich również myć przez 2-3 dni.

Efekt takiego zabiegu to lśniące, gładkie i dogłębnie odżywione włosy. Utrzymuje się on, w zależności od gęstości i rodzaju włosów, od 2 do nawet 5 miesięcy. W porównywaniu do tradycyjnych metod, to piorunujący postęp. Może najwyższa pora spróbować prostowania brazylijskiego?