Pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych

Podstawową metodą pielęgnacji w przypadku włosów farbowanych są dedykowane kosmetyki do włosów po koloryzacji. Znajdziesz je w praktycznie każdej drogerii. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów farbowanych, przedłużą trwałość koloru ponieważ nie wymywają koloru zbyt intensywnie. Najlepiej zrobisz stawiając na szampon, odżywkę i maseczkę na włosy z jednej serii. W ten sposób gwarantujesz sobie efekt uzupełnienia i ograniczasz ryzyko, że dojdzie do reakcji uczulającej. Warto również pamiętać, żeby nie myć włosów zaraz po wyjściu od fryzjera lub fryzjerki. Dajmy włosom przynajmniej dwa dni, aby kolor mógł się utrwalić.

 

Domowe zabiegi

Jeśli masz już odpowiednie kosmetyki, to czas przejść do praktycznych wskazówek. Po pierwsze, pamiętaj aby nie przesadzać ze zbyt częstym myciem. Najlepiej aby robić to, minimum co drugi dzień. Wtedy ograniczysz wypłukiwanie koloru. Pamiętaj też, że im częściej będziesz myła włosy, tym szybciej będą się przetłuszczać. Nie spłukuj ich także zbyt mocnym strumieniem wody. Po drugie, nakładaj odżywkę na całej długości ucho-końcówki i dokładnie ją wcieraj. W ten sposób zapewniasz włosom odpowiednie nawilżenie. Po trzecie, pamiętaj o cotygodniowym nakładaniu maseczki na włosy. W ten sposób dostarczasz im substancji odżywczych w intensywnych ilościach. Jeśli farbujesz włosy w domu, warto co jakiś czas skontrolować stan włosów u fryzjera i w razie potrzeby przeprowadzić kurację odżywiającą i wzmacniającą włosy.

Przedłużanie życia koloru

Stosowanie dedykowanych kosmetyków i domowych zabiegów, to podstawowe działania wydłużające życie nowego koloru. Twoimi sprzymierzeńcami w tych działaniach są przede wszystkim aktywne substancje zwarte w kosmetykach do pielęgnacji włosów farbowanych. Ich obecność w kosmetykach sprawia, że na włosach powstaje warstwa ochronna. Chroni ona nie tylko przed zbyt szybkim wypłukiwaniem koloru, ale także przed promieniami UV. Promienie UV są „wrogiem” włosów farbowanych i negatywnie wpływają na intensywność koloru. Na trwałość farby wpływa także zakwaszanie przy pomocy odżywki więc zwróć uwagę na jej skład. Pomocne będzie również stosowanie olejków, które zapewnią błyszczący i wyrazisty kolor. Naturalne olejki dodatkowo odżywią i wzmocnią włosy. Postaw zwłaszcza na olej migdałowy, winogronowy, jojoba i awokado.

Może Cię też zainteresuje