Podstawowe błędy, których należy unikać farbując włosy

Podstawowe błędy, których należy unikać farbując włosy

Farbowane włosy są nie tylko modne. Potrafią także odmienić image każdej kobiety i sprawić, że poczuje się ona lepiej. Zanim zdecydujesz się jednak na farbowanie włosów sprawdź jakie są podstawowe błędy tak, abyś sama ich nie popełniła.

  1. Brak pielęgnacji farbowanych włosów – wiele kobiet zapomina o tym, że włosy po farbowaniu są suche i wymagają zdwojonej pielęgnacji. Nałożenie farby jest chemiczną ingerencją w strukturę Twoich włosów i siłą rzeczy je osłabia. Jeśli chcesz aby nie zaczęły się rozdwajać, wypadać, lub po prostu żeby nie straciły blasku, to musisz regularnie stosować odżywki i maski. Wskazane jest nakładanie ich przy każdym myciu.
  2. Stosuj sprawdzone i cenione produkty – farba do włosów to nie farba do kolorowania. Jeśli chcesz uzyskać piękny kolor a przy okazji nie zniszczyć swoich włosów to należy postawić na cenione i sprawdzone produkty. Zanim więc kupisz farbę przejrzyj dostępne propozycje i dopasuj farbę do swojego rodzaju włosów. Dla pełnej pewności w tym względzie na farbowanie najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Oprócz kosmetyków zakupionych w drogerii, można też samodzielnie wykonać maseczki i odżywki do włosów, np.: z kurzych jaj lub naturalnego olejku arganowego.
  3. Zbyt często – problemem farbowanych włosów są oczywiście odrosty. Wyglądają szczególnie źle gdy nowy kolor mocno kontrastuje ze starym. Wiele kobiet chcąc temu zapobiec decyduje się na bardzo częste farbowanie. Jest to błąd, który poważnie osłabia Twoje włosy. Przy dużych kontrastach kolorystycznych nowe farbowanie powinno występować co 4-6 tygodni. Przy mniejszych odpowiedni odstęp czasu to 2 miesiące. Jeśli chodzi zaś o drastyczne zmiany kolorystyczne, to musisz zdawać sobie sprawę, że jedno malowanie nie zrobi z kruczoczarnej blondynki. Potrzeba na to czasu i cierpliwości. Warto zwróć szczególną uwagę na częstotliwość farbowania włosów, bowiem jeśli zniszczysz sobie włosy, to ich regeneracja może być czasochłonna i kosztowana. W tym czasie też nie będziesz mogła farbować włosów i poddawać je „obróbce” termicznej.

Podsumowując, aby farbowanie włosów nie zniszczyło ich i przyniosło Ci pożądane efekty niezbędna będzie cierpliwość, regularna pielęgnacja i stosowanie najlepszych produktów – oto przepis na udane farbowanie.

Może Cię też zainteresuje

Leave a Reply